Luminaire hanging, 1.5 W, 4000 °K
Luminaire hanging, 1.5 W, 4000 °K



Luminaire hanging, 1.5 W, 4000 °K
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | E-LIGHT, - |
| Product type | Lamps |
| Article | EKB6653 |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Bedroom |
| Style | Modern |
| Lamp type | Mounted to furniture |
| Mounting type | Attaches to furniture |
| Light bulb socket | - |
| Maximum power | 1.5W |
| Maximum bulb power | 1.5W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Light color | White color |
| Luminous flux | 85 - 85lm |
| With remote control | No |
| With motion sensor | No |
| Additional information | Batteries used: 3xAA. Not included. |
| Length | 1.9 - 1.9cm, 45 mm. |
| Width | 2.2 - 2.2cm, 20 mm. |
| Height | 29 - 29cm, 280 mm. |
| Hood color | White color |
| Hood material | Plastic |
| Body color | White color |
| Weight | 0.16 kg. |
| Country of manufacture | CN |