Luminaire ceiling Spectrum SYSTEM SHIFT 48V HANGIT, 12 W
Luminaire ceiling Spectrum SYSTEM SHIFT 48V HANGIT, 12 W
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SPECTRUM, Spectrum |
| Product type | Lamps |
| Model | HANGIT |
| Article | WLD+40006 |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Bedroom, Living room, Bathroom, Dining room |
| Style | Modern |
| Lamp type | Ceiling |
| Mounting type | Clip-on |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 12W |
| Maximum bulb power | 12W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Bulb type | Integrated LED |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Luminous flux | 1130 - 1130lm |
| With remote control | No |
| Voltage | 48 - 48V |
| Length | 4 - 4cm, 95 mm. |
| Width | 4 - 4cm, 59 mm. |
| Height | 119.7 - 119.7cm, 320 mm. |
| Hood color | Black color |
| Housing material | Aluminum |
| Hood material | Aluminum |
| Body color | Black color |
| Light scattering angle | 25 ° |
| Luminaire efficiency | 94 lm/W |
| Average operating time | 50000 hours |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Weight | 0.367 kg. |
| Country of manufacture | CN |