Lighting fitted in furniture Spectrum
Lighting fitted in furniture Spectrum
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SPECTRUM, Spectrum |
| Product type | Lamps |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Children's room, Bedroom |
| Style | Classic |
| Lamp type | Mounted to furniture |
| Mounting type | Attaches to furniture |
| Light bulb socket | None (integrated lamp) |
| Maximum power | 0.5W |
| Maximum bulb power | 0.5W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Light color | RGB color |
| With remote control | No |
| With motion sensor | Yes |
| Voltage | 3.7 - 3.7V |
| Length | 2.2 - 2.2cm, 82 mm. |
| Width | 8 - 8cm, 22 mm. |
| Height | 7.8 - 7.8cm, 170 mm. |
| Hood color | White color |
| Hood material | Plastic |
| Body color | White color |
| Average operating time | 17000 hours |
| Weight | 0.127 kg. |
| Country of manufacture | CN |