LED SWITCH BATTEN 0.6M 8W/840
LED SWITCH BATTEN 0.6M 8W/840
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | OSRAM, Osram |
| Product type | Lamps |
| Article | 4099854532658 |
| Suitable for indoor use | Study, Garage, Office, Hallway, Production premises |
| Style | Classic |
| Lamp type | Mounted to furniture |
| Mounting type | Attaches to furniture |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 8W |
| Maximum bulb power | 8W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Light color | Cool white color |
| Luminous flux | 900 - 950lm |
| With remote control | No |
| With motion sensor | No |
| Voltage | 220 - 240V |
| Additional information | The kit includes additional accessories for connecting the lights. Max. 10 lights can be connected in one row. |
| Length | 57.3 - 57.3cm, 635 mm. |
| Width | 3 - 3cm, 46 mm. |
| Height | 2.2 - 2.2cm, 41 mm. |
| Hood color | White color |
| Hood material | Plastic |
| Body color | Gray color |
| Light scattering angle | 155° |
| Luminaire efficiency | 110 lm/W |
| Average operating time | 30000 hours |
| Weight | 0.373 kg. |
| Country of manufacture | CN |