- In stock
-
−9%
Philips 3000 series NA351/00 Dual Basket Airfryer
Philips 3000 series NA351/00 Dual Basket Airfryer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Hot air fryer |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Number of persons | 6 person(s) |
| Timer duration | 60 min |
| Preset cooking programs | Yes |
| Fryer food capacity | 1.5 kg |
| Number of programs | 8 |
| Frying function | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Digital timer | Yes |
| Baking function | Yes |
| Capacity | 9 L |
| Control panel colour | Black |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Easy to clean | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Control type | Touch |
| Cord storage | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| Non-slip feet | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Double |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| Cool wall housing | Yes |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 2750 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto power off | Yes |
| Weight | 7.85 kg |
| Width | 382.5 mm |
| Height | 443.9 mm |
| Depth | 314.2 mm |
| Country of origin | China |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Indication light | Yes |
| Ready alarm | Yes |