- In stock
Philips 1000 series NA150/00 fryer Double 7.1 L 2450 W Hot air fryer Black
Philips 1000 series NA150/00 fryer Double 7.1 L 2450 W Hot air fryer Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Grilling | Yes |
| Preset cooking programs | Yes |
| Capacity | 7.1 L |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Number of programs | 6 |
| Roasting function | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Frying function | Yes |
| Digital timer | Yes |
| Baking function | Yes |
| Timer duration | 60 min |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Cord storage | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Product colour | Black |
| Easy to clean | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Construction type | Double |
| Non-stick coating | Yes |
| Control type | Touch |
| Auto power off | Yes |
| Power | 2450 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 437.7 mm |
| Weight | 5.8 kg |
| Height | 294.9 mm |
| Width | 301.4 mm |
| Display type | LED |
| Built-in display | Yes |