Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The AEG TR3LFSTV oven rail, made of stainless steel, is the ideal accessory for AEG appliances. Its robust construction ensures easy cleaning and is perfect for a variety of culinary needs.
Features | |
|---|---|
| Suitable | Oven |
| Brand compatibility | AEG |
| Product color | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Type | Oven rail |
| Telescopic | Yes |
Weight and dimensions | |
| Width | 383 mm |
| Depth | 14 mm |
| Package weight | 3.1 kg |
| Height | 42 mm |
| Weight | 2.85 kg |
Logistics data | |
| Quantity per package | 1 pc. |