The Philips 2000 Series NA231/00 Airfryer has a 6.2 L capacity and offers 13 cooking programs, including baking, freezing, grilling and drying. It features a touch control panel, adjustable thermostat and integrated display, and has a power of 1700 W.
The Philips 2000 Series NA231/00 Airfryer has a 6.2 L capacity and offers 13 cooking programs, including baking, freezing, grilling and drying. It features a touch control panel, adjustable thermostat and integrated display, and has a power of 1700 W.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
The Philips 2000 Series NA231/00 Airfryer has a 6.2 L capacity and offers 13 cooking programs, including baking, roasting, grilling and drying. It features a touch control panel, adjustable thermostat and integrated display, and has a power of 1700 W.
Features | |
|---|---|
| Drying function | Yes |
| Temperature (min) | 60 °C |
| Product type | Hot air fryer |
| Grilling | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Timer duration | 60 minutes |
| Baking function | Yes |
| Baking function | Yes |
| Temperature (max) | 200°C |
| Capacity | 6.2L |
| Keep warm function | Yes |
| Number of programs | 13 |
| Barbecue function | Yes |
Design | |
| Product color | Black, Silver |
| Cable length | 0.8 m |
| Cold body | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Cold handles | Yes |
| Device location | Separate |
| Non-slip feet | Yes |
| Cable storage | Yes |
| Control type | Touchscreen |
| Dishwasher safe components | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Construction type | Single |
| Viewing window | Yes |
Power | |
| Power | 1700W |
| AC voltage | 220 - 240V |
| AC frequency | 50/60Hz |
| Automatic shutdown | Yes |
Weight and dimensions | |
| Weight | 5.35 kg |
| Height | 308mm |
| Depth | 309 mm |
| Width | 404 mm |
Other features | |
| You don't have | Bisphenol A (BPA) |
Indication | |
| Integrated display | Yes |