- In stock
Esperanza EKG010 Deep Fryer 3 L, 2000W Inox
Esperanza EKG010 Deep Fryer 3 L, 2000W Inox













Esperanza EKG010 Deep Fryer 3 L, 2000W Inox
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power | 2000 W |
| Capacity | 3 L |
| Product colour | Inox |
| Non-slip feet | Yes |
| Housing material | Stainless steel |
| Built-in display | No |
| Cord length | 0.90 m |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Width | 210 mm |
| Height | 250 mm |
| Depth | 370 mm |
| Adjustable temperature | Yes |
| Indication light | Yes |
| Frying function | Yes |
| Warnings | Be careful when handling hot oil., Do not leave the fryer unattended while it is in operation., Make sure the fryer is properly grounded. |