The Philips NA 342/00 air fryer has a 7.2 L capacity and offers 16 cooking programs. With 2000 W of power and a removable bowl, it is easy to clean as the parts are dishwasher safe.
The Philips NA 342/00 air fryer has a 7.2 L capacity and offers 16 cooking programs. With 2000 W of power and a removable bowl, it is easy to clean as the parts are dishwasher safe.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The PHILIPS NA 342/00 air fryer has a 7.2 L capacity and offers 16 cooking programs. It features 2000 W of power, a removable bowl and is easy to clean as the parts are dishwasher safe.
Features | |
|---|---|
| Capacity | 7.2L |
| Number of programs | 16 |
| Product type | Hot air fryer |
| Fryer food capacity | 1.4 kg |
Design | |
| Product color | Gold, Black |
| Cable length | 1 year |
| Viewing window | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Single |
| Control type | Touchscreen |
| On/Off switch | Yes |
Power | |
| AC voltage | 220 - 240V |
| AC frequency | 50Hz |
| Power | 2000W |
Weight and dimensions | |
| Weight | 5.9 kg |
| Width | 333mm |
| Depth | 453 mm |
| Height | 303.5 mm |
Packaging details | |
| Package width | 406 mm |
| Package height | 406 mm |
| Package depth | 406 mm |
Other features | |
| Instructions for use | Yes |
Indication | |
| Integrated display | Yes |