Clatronic FR 3195 Fryer 4 L 2000 W Black, Stainless steel
Clatronic FR 3195 Fryer 4 L 2000 W Black, Stainless steel
Clatronic FR 3195 Fryer 4 L 2000 W Black, Stainless steel
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
9 - 13
business days
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Double |
| Material | Stainless steel |
| Power | 2000 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Package weight | 5.45 kg |
| Weight | 4.2 kg |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Oil content | 4 L |
| Capacity | 4 L |
| Indication light | Yes |
| Temperature-ready indicator | Yes |