- In stock.
-
−1%
Air fryer Tefal Dual Easy Fry & Grill Ey905d,2400 W, 8.3 l
Air fryer Tefal Dual Easy Fry & Grill Ey905d,2400 W, 8.3 l
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TEFAL, Tefal |
| Collection | Dual Easy Fry Grill |
| Model | Ey905d |
| Length | 41.8 cm, 475 mm. |
| Width | 40.2 cm, 435 mm. |
| Height | 30.5 cm, 340 mm. |
| Weight | 7.8 kg, 11 kg. |
| Power | 2700W |
| Color | Silver color |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Capacity | 8.3 liters |
| Timer | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Operating temperature | 200 - 200°C |
| Non-stick coating | Yes |
| Cool zone system | No |
| Overheating protection | Yes |
| Cable length | 0.9 m |
| With audible signal | Yes |
| Oil filter | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |