- In stock
-
−3%
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Philips 5000 series NA551/00. Product type: Hot air fryer, Capacity: 9 L, Fryer food capacity: 1.4 kg. Construction type: Double, Product colour: Black, Silver, Control type: Touch. Display type: LED. Power: 2750 W, AC input voltage: 220-240 V, AC input frequency: 50 Hz. Width: 383 mm, Depth: 444 mm, Height: 355 mm |
| Unit Box Height | 0.4 |
| Unit Box Length | 0.49 |
| Unit Box Width | 0.39 |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Baking function | Yes |
| Capacity | 9 L |
| Dehydrating function | Yes |
| Digital timer | Yes |
| Fryer food capacity | 1.4 kg |
| Frying function | Yes |
| Grilling | Yes |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Number of programs | 12 |
| Preset cooking programs | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Roasting function | Yes |
| Steam function | Yes |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Timer duration | 60 min |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Construction type | Double |
| Control type | Touch |
| Cord length | 1 m |
| Cord storage | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black/Silver |
| Removable bowl | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Auto power off | Yes |
| Power | 2750 W |
| Depth | 444 mm |
| Height | 355 mm |
| Weight | 8750 g |
| Width | 383 mm |
| Dangerous goods | No |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.07644 cubm |
| Product Net Weight | 8.8 kg |
| Unit Calculated Weight | 12 kg |