- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 10
business days
| Summary | Philips 2000 series NA210/00. Product type: Hot air fryer, Capacity: 3.2 L, Fryer food capacity: 0.4 kg. Construction type: Single, Control type: Touch, Appliance placement: Stand-alone. Power: 1300 W, AC input voltage: 220-240 V, AC input frequency: 50 Hz. Width: 352 mm, Depth: 257 mm, Height: 273 mm. Package width: 320 mm, Package depth: 320 mm, Package height: 305 mm |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Baking function | Yes |
| Capacity | 3.2 L |
| Dehydrating function | Yes |
| Digital timer | Yes |
| Fryer food capacity | 0.4 kg |
| Frying function | Yes |
| Grilling | Yes |
| Heat-resistant | Yes |
| Keep warm function | Yes |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Number of programs | 13 |
| Preset cooking programs | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Roasting function | Yes |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Temperature (min) | 60 °C |
| Timer duration | 60 min |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Construction type | Single |
| Control panel colour | Black |
| Control type | Touch |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Cool wall housing | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| Cord storage | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Material | Plastic,Metal |
| Non-slip feet | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Viewing window | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Power LED | Yes |
| Temperature-ready indicator | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Auto power off | Yes |
| Power | 1300 W |
| Depth | 257 mm |
| Height | 273 mm |
| Weight | 3870 g |
| Width | 352 mm |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 305 mm |
| Package weight | 4080 g |
| Package width | 320 mm |
| Packaging content | N/a |
| Dangerous goods | No |
| Country of origin | China |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Unit Calculated Volume | 0.0247 cubm |
| Product Net Weight | 3.87 kg |
| Unit Calculated Weight | 4.08 kg |