- In stock
MPM 46-ZS-01B freezer Freestanding 34 L White
MPM 46-ZS-01B freezer Freestanding 34 L White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | White |
| Reversible doors | Yes |
| Type | Upright |
| Door hinge | Right |
| Control type | Rotary |
| Energy efficiency class (old) | A+ |
| Annual energy consumption | 146 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Connected load | 90 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Width | 440 mm |
| Package weight | 35 kg |
| Height | 510 mm |
| Depth | 470 mm |
| Weight | 34 kg |
| Noise level | 41 dB |
| Freezer gross capacity | 35 L |
| Storage time during power failure | 14 h |
| Freezer net capacity | 34 L |
| Climate class | ST |
| Freezing capacity | 2 kg/24h |
| Warnings | Do not block the ventilation openings of the freezer. |