- In stock
-
−2%
Gorenje FN4172CW freezer Drawer Freestanding 194 L E White
Gorenje FN4172CW freezer Drawer Freestanding 194 L E White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Freezer number of shelves/baskets | 6 |
| Product type | Drawer |
| Reversible doors | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Custom panel-ready | Yes |
| Door hinge | Right |
| Appliance placement | Freestanding |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 219 kWh |
| Energy usage | 0.54 kWh/24h |
| Energy efficiency class | E |
| Current | 0.6 A |
| Connected load | 100 W |
| Width | 550 mm |
| Weight | 54 kg |
| Height | 1691 mm |
| Depth | 557 mm |
| Storage time during power failure | 9.8 h |
| Noise emission class | C |
| Total capacity | 194 L |
| Climate class | N-ST |
| Noise level | 41 dB |
| No Frost system | Yes |
| Door open alarm | Yes |
| Temperature alarm | Yes |
| Warnings | Do not block the ventilation openings of the freezer., Ensure the unit is properly connected to the power supply., Drain and unplug the freezer before cleaning. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 311352 |