- In stock.
FREEZER WHMFF 6312 W4E WHP
FREEZER WHMFF 6312 W4E WHP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WHMFF 6312 W4E |
| Width | 59.7 cm, 661 mm. |
| Depth | 70.9 cm |
| Height | 186.5 cm, 1932 mm. |
| Color | White color |
| Freezer type | Vertical |
| Mounting type | Buildable |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 250 kWh |
| Capacity | 286 liters |
| Noise level | 34 dB. Freezing capacity, kg/24h- 17 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Quick freezing | Yes |
| Number of shelves | 3 |
| Number of bags | 5 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Screen | Yes |
| Lighting type | LED |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 74.035 kg. |
| Length | 762 mm. |
| Country of manufacture | TR |