Freezer LIEBHERR IFd 3904
Freezer LIEBHERR IFd 3904
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Liebherr |
| Mounting type | Built-in |
| Type | Freezer |
| Type of refrigeration technology | Less frost |
| Height | 87.2 cm |
| Width | 55.9 cm |
| Depth | 54.6 cm |
| Color | White |
| NEW energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 143 kWh |
| Management | Internal touch control LCD |
| Useful freezer capacity | 101 liters |
| Hinge type | Door to door |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Ice cube generator | No |
| Door open signal | Yes |
| Rising temperature indicator | Yes |
| Economy mode | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Number of freezer drawers/shelves | 4 |
| Freezer freezing temperature | -15°C - -28°C |
| Fast freeze function in the freezer | Yes |
| Freezing capacity in 24 hours | 8 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 10 a.m. |
| Noise level | 33 dB |
| Sound level class | B |
| Lowest operating temperature | 10.0 °C |
| Climate class | SN-ST |
| Standardized height | 90 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Wi-Fi | No |