Freezer Gorenje FN617EES5, vertical
Freezer Gorenje FN617EES5, vertical



Freezer Gorenje FN617EES5, vertical
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | FN617EES5 |
| Width | 59.5 cm, 590 mm. |
| Depth | 59 cm |
| Height | 172 cm, 1720 mm. |
| Weight | 61.1 kg, 58.45 kg. |
| Color | Silver color |
| Freezer type | Vertical |
| Mounting type | Buildable |
| Voltage | 220 - 240V |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 234 kWh |
| Capacity | 240 liters |
| Noise level | 37 dB. Freezing capacity, kg/24h- 10.8 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Quick freezing | Yes |
| Number of shelves | 2 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Number of drawers | 5 |
| Screen | Yes |
| Lighting type | LED |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 595 mm. |
| Country of manufacture | CN |