Freezer Gorenje FN4172CW, vertical
Freezer Gorenje FN4172CW, vertical



Freezer Gorenje FN4172CW, vertical
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | FN4172CW |
| Width | 58 cm, 550 mm. |
| Depth | 58.2 cm |
| Height | 175.5 cm, 1691 mm. |
| Weight | 54 kg, 58.3 kg. |
| Color | White color |
| Freezer type | Vertical |
| Mounting type | Buildable |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 197 kWh |
| Capacity | 186 liters |
| Noise level | 43 dB. Freezing capacity, kg/24h- 15 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Safe time in case of power outage | 11 am |
| Quick freezing | No |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 557 mm. |
| Country of manufacture | CN |