Freezer BOSCH GUN21ADE0
Freezer BOSCH GUN21ADE0
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
17 - 19
business days
| Manufacturer | Bosch |
| Mounting type | Built-in |
| Type | Freezer |
| Type of refrigeration technology | Full no frost |
| Standardized width | 60cm |
| Height | 82 cm |
| Width | 59.8 cm |
| Depth | 54.8 cm |
| NEW energy efficiency class | E |
| Management | Internal electronic control |
| Annual energy consumption | 189 kWh |
| Useful freezer capacity | 85 liters |
| Hinge type | Door to door |
| Soft door closing | Yes |
| Compressor type | On-Off |
| Door open signal | Yes |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | No |
| Number of freezer drawers/shelves | 3 |
| Fully removable baskets and glass shelves in the freezer | No |
| Freezer freezing temperature | -15°C - -24°C |
| Fast freeze function in the freezer | Yes |
| Freezing capacity in 24 hours | 8 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 9 a.m. |
| Noise level | 35 dB |
| Sound level class | B |
| Lowest operating temperature | 10.0 °C |
| Climate class | SN-N-ST |
| Standardized height | 85 cm |
| Wi-Fi | Yes |