- In stock
Freezer Beko FSE1174N, vertical
Freezer Beko FSE1174N, vertical
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | FSE1174N |
| Width | 54 cm, 540mm. |
| Depth | 59 cm |
| Height | 84 cm, 840mm. |
| Weight | 27 kg, 29,513 kg. |
| Color | White color |
| Freezer type | Vertical |
| Mounting type | Buildable |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 168 kWh |
| Capacity | 95 liters |
| Noise level | 37 dB. Freezing capacity, kg/24h- 6.5 |
| Automatic defrosting | No |
| Safe time in case of power outage | 13 hours |
| Quick freezing | No |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Number of drawers | 3 |
| Screen | No |
| Management | Mechanical |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | MinFrost - Frost in static refrigerators causes food to stick together and the appliance uses more energy. Thanks to MinFrost's special evaporation system, there is much less ice formation in the freezer. This means that frozen food will be better preserved and you will use less energy and will need to defrost less often. |
| Length | 590 mm. |
| Country of manufacture | TR |