FREEZER B3RMFNE314XB BEKO
FREEZER B3RMFNE314XB BEKO



FREEZER B3RMFNE314XB BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beko |
| Model | B3RMFNE314XB |
| Width | 59.7 cm, 597 mm. |
| Depth | 70.9 cm |
| Height | 186.5 cm, 1865 mm. |
| Weight | 69.5 kg, 71 kg. |
| Freezer type | Vertical |
| Mounting type | Buildable |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 250.23 kWh |
| Capacity | 286 liters |
| Noise level | 34 dB. Freezing capacity, kg/24h- 6 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Quick freezing | Yes |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Number of drawers | 5 |
| Screen | Yes |
| Lighting type | None |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 709 mm. |
| Country of manufacture | TR |