- In stock
Box freezer MPM-145-SK-10E/N capacity 142l
Box freezer MPM-145-SK-10E/N capacity 142l
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Market positioning | Floor standing |
| Built-in display | No |
| Door hinge | Up |
| Cooling agent | R600a |
| Appliance placement | Freestanding |
| Refrigerating medium weight | 46 g |
| Type | Chest |
| Product colour | White |
| Number of baskets | 1 basket(s) |
| Number of rollers | 4 |
| Defrost water drain | Y |
| Electronic control | Y |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 182 kWh |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Width | 705 mm |
| Height | 845 mm |
| Depth | 545 mm |
| Weight | 27 kg |
| Noise level | 40 dB |
| Freezing capacity | 7 kg/24h |
| Freezer net capacity | 142 L |
| Storage time during power failure | 20 h |
| Temperature measurement units | °C |
| Freezer temperature (max) | -18 °C |
| Locking | Yes |
| Lamp type | LED |
| Interior light | Yes |
| Warnings | Do not block the ventilation openings of the freezer. |