- In stock
Bosch Serie 6 GSN54AWDV freezer Upright freezer Freestanding 328 L D White
Bosch Serie 6 GSN54AWDV freezer Upright freezer Freestanding 328 L D White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Reversible doors | Yes |
| Product type | Upright freezer |
| Freezer number of shelves/baskets | 2 |
| Control type | Touch |
| Built-in display | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| Freezer drawers quantity | 5 |
| Door hinge | Right |
| Product colour | White |
| Annual energy consumption | 212 kWh |
| Current | 10 A |
| Connected load | 120 W |
| Energy efficiency class | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Height | 1760 mm |
| Width | 700 mm |
| Depth | 700 mm |
| Weight | 87.1 kg |
| Freezer net capacity | 328 L |
| Automatic defrost (freezer) | No |
| Ice cube tray | Yes |
| Freezing capacity | 22 kg/24h |
| Star rating | 4* |
| Storage time during power failure | 25 h |
| Climate class | SN-T |
| Thermostat | Yes |
| Freezer gross capacity | 360 L |
| Noise level | 38 dB |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 43 °C |
| Fast freeze function | Yes |
| Noise emission class | C |
| Multi-airflow system | Yes |
| No Frost system | Yes |
| Cord length | 2.3 m |
| Interior light | Yes |
| Door open alarm | Yes |
| Temperature alarm | Yes |
| Lamp type | LED |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Warnings | Ensure the unit is properly connected to the power supply., Drain and unplug the freezer before cleaning., Do not block the ventilation openings of the freezer. |
| Bosch technologies (food storage) | VarioZone |