Bosch Serie 6 GSN51AWDV freezer Freestanding Upright White 289 L
Bosch Serie 6 GSN51AWDV freezer Freestanding Upright White 289 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
11 - 16
business days
| Product colour | White |
| Built-in display | Yes |
| Shelves material | Tempered glass |
| Type | Upright |
| Appliance placement | Freestanding |
| Reversible doors | Yes |
| Freezer number of shelves/baskets | 5 |
| Door hinge | Right |
| Energy efficiency class (old) | A+++ |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Connected load | 120 W |
| Annual energy consumption | 174 kWh |
| Current | 10 A |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Energy efficiency class | D |
| Height | 1610 mm |
| Width | 700 mm |
| Depth | 780 mm |
| Weight | 84 kg |
| Climate class | SN-T |
| Freezer gross capacity | 324 L |
| Freezing capacity | 22 kg/24h |
| Noise level | 41 dB |
| Freezer net capacity | 289 L |
| Storage time during power failure | 25 h |
| Star rating | 4* |
| No Frost system | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Temperature alarm | Yes |
| Cord length | 2.3 m |
| Interior light | Yes |
| Door open alarm | Yes |
| Lamp type | LED |
| Castor wheels | Yes |