Washing machine Samsung WW90DG5G34AELE
Washing machine Samsung WW90DG5G34AELE
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | WW90DG5G34AELE |
| Width | 60cm, 600mm. |
| Depth | 48 cm |
| Height | 85cm, 850mm. |
| Color | White color |
| Weight | 59 kg, 61.011 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 50 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 9 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory, Electronic |
| Number of programs | 14 |
| Washing programs | Hygienic steam program, Eco 40-60, Daily wash, Super 15 min., Quick wash, Wool washing program, Cotton, Synthetics, For colored clothes, Towel washing program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 480 mm. |
| Country of manufacture | CN |