- In stock.
-
−3%
Washing machine Samsung WW90DG5G34ABLE
Washing machine Samsung WW90DG5G34ABLE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | WW90DG5G34ABLE |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 48 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 59 kg, 61,011 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 50 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 9 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory, Electronic |
| Number of programs | 14 |
| Washing programs | Hygienic steam program, Eco 40-60, Super15, Quick wash, Wool washing program, Cotton, Synthetics, Colored, Shirt washing program, Jeans program, Towel washing program |
| Noise level during washing | 72 dB |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 480 mm. |
| Country of manufacture | CN |