Washing machine LG F2WR909P3W
Washing machine LG F2WR909P3W



Washing machine LG F2WR909P3W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LG, LG |
| Model | F2WR909P3W |
| Width | 60cm, 600mm. |
| Depth | 47.5 cm |
| Height | 85cm, 850mm. |
| Color | White color |
| Weight | 60 kg, 47.85 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 50 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing capacity | 9 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Sensory |
| Number of programs | 14 |
| Washing programs | TurboWash 39, Quick wash, Wool washing program, Cotton, Eco cotton, Sports, Anti-allergy program, Mixed, Delicate program, Easy care washing program, Bedding washing program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 475 mm. |
| Country of manufacture | CN |