- In stock.
Washing machine HW80-B14959TU1-S Haier
Washing machine HW80-B14959TU1-S Haier
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HW80-B14959TU1-S |
| Width | 60 cm, 590 mm. |
| Depth | 43.9 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 61 kg, 62.8 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 48 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing capacity | 8 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory |
| Washing programs | Hygienic steam program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 70 dB |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 490 mm. |
| Country of manufacture | PL |