- In stock.
Washing machine Haier HW90-B14367TU1-S, 9 kg, white col.
Washing machine Haier HW90-B14367TU1-S, 9 kg, white col.
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HW90-B14367TU1-S |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 50.7 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 67 kg, 70 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Annual energy consumption | 82 kWh |
| Water consumption per cycle | 42 liters |
| Annual water consumption | 9240 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 9 kg. Drilling, rpm- 1330 |
| Management | Electronic |
| Number of programs | 14 |
| Washing programs | Eco 40-60, Quick wash, Wool wash program, Cotton, Synthetics, Hygiene program |
| Noise level during washing | 52 dB |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 70 dB |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 507 mm. |
| Country of manufacture | CN |