- In stock.
WASHING MACHINE F2X50S9TBB LG
WASHING MACHINE F2X50S9TBB LG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | F2X50S9TBB |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 47.5 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 59 kg, 63 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Washing capacity | 9 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Sensory, Electronic |
| Washing programs | Download cycle, Eco 40-60, Easy Care, AI Wash, Quick wash, Hand wash (delicate), Cotton, Blankets, Sports, Anti allergy program, Mixed, Turbo 39 |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 475 mm. |
| Country of manufacture | CN |