- In stock.
WASHING MACHINE BM1WFSU36233WW BEKO
WASHING MACHINE BM1WFSU36233WW BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BM1WFSU36233WW |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 41.8 cm |
| Height | 84.5 cm, 845 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 56 kg, 56,939 kg. |
| Energy efficiency class | B |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 43 liters |
| Set temperature | Cold, 20 °C, 60 °C, 30 °C, 40 °C, 90 °C |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | B |
| Washing capacity | 6 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Electronic |
| Number of programs | 15 |
| Washing programs | Eco 40-60, Mix, Mini/Mini14', Wool wash program, Hand wash (delicate), Cotton, Synthetics, Rinse and spin, Spin and drain, Delicate program, Jeans program, Intense Cold, Stain removal program, Hygiene program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 74 dB |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Door opening angle | 170° |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 446 mm. |
| Country of manufacture | RO |