- In stock.
WASHING MACHINE B1WFK2604WBEE BKO
WASHING MACHINE B1WFK2604WBEE BKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | B1WFK2604WBEE |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 45 cm |
| Height | 84 cm, 840mm. |
| Color | White color |
| Weight | 53 kg, 59 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 43 liters |
| Drilling efficiency class | C |
| Washing capacity | 6 kg. Drilling, rpm- 1000 |
| Management | Mechanical |
| Number of programs | 15 |
| Washing programs | Eco 40-60, Quick wash, Wool wash program, Cotton, Synthetics, Extra rinse, Mixed, Spin and drain, 20° C program, Delicate program, Jeans program, Stain removal program, Hygiene program, Drum clean, Down jacket wash program |
| Screen | Yes |
| Noise level when drilling | 78 dB |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Door opening angle | 170° |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 450 mm. |
| Country of manufacture | CN |