WASCHING MACHINE WW90CGC04DAELE SAMSUNG
WASCHING MACHINE WW90CGC04DAELE SAMSUNG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | WW90CGC04DAELE |
| Width | 60cm, 600mm. |
| Depth | 55 cm |
| Height | 85cm, 850mm. |
| Color | White color |
| Weight | 65 kg, 68.3691 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 50 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 9 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Number of programs | 13 |
| Washing programs | Hygienic steam program, Download cycle, Eco 40-60, Cold wash, Quick wash, Wool wash program, Cotton, Synthetics, Mixed, Colored, Rinse and spin, Delicate program, Bedding wash program |
| Noise level during washing | 72 dB |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | PL |