GORENJE WPNEI84SASWIFI/PL washing machine
GORENJE WPNEI84SASWIFI/PL washing machine
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Viewing window | Yes |
| Product colour | White |
| Built-in display | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| Control type | Buttons, Knob |
| Door colour | Black |
| Door hinge | Left |
| Engine type | Inverter Motor |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Rated power | 1900 W |
| Energy efficiency class | A |
| Energy consumption per 100 cycles | 45 kWh |
| Package width | 640 mm |
| Width | 600 mm |
| Package depth | 548 mm |
| Weight | 62.1 kg |
| Package weight | 63.2 kg |
| Height | 850 mm |
| Package height | 890 mm |
| Depth | 465 mm |
| Number of washing programs | 15 |
| Cycle time (max) | 218 min |
| Noise level (spin) | 76 dB |
| Rated capacity | 8 kg |
| Water consumption per cycle | 48 L |
| Spin-drying class | B |
| Steam function | Yes |
| Noise emission class | B |
| Washing programs | Pillow, Cotton, Shirts, Centrifugation and pumping out, Mix, Colour, Pets, Drum cleaning, Eco 40-60°C, Intensive, Baby, ExtraHygiene, Rinse, Quick, Delicates/Wool/HandWash |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Child lock | Yes |
| On/off button | Yes |
| Overflow protection | Yes |
| Start delay | Y |
| Pre-wash | Y |
| Audible alarm | Yes |
| Warnings | Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock., Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard., Always use the device according to the instructions to avoid the risk of damage or fire. |