Dishwasher Whirlpool WSFO 3O34 PF X
Dishwasher Whirlpool WSFO 3O34 PF X
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WSFO 3O34 PF X |
| Width | 45 cm, 594 mm. |
| Depth | 59 cm |
| Height | 85 cm, 589 mm. |
| Weight | 39.5 kg, 40.36 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 9 liters |
| Number of tableware sets | 10 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 44 dB. Duration of the "eco" program - 220 min. |
| Number of programs | 8 |
| Washing programs | Quick wash, Intensive wash, Pre-rinse, Eco program, For glassware, Self-cleaning program |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Automatic opening | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Length | 569 mm. |
| Country of manufacture | IT |