- In stock.
Dishwasher Whirlpool WSFO 3023 PF
Dishwasher Whirlpool WSFO 3023 PF
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WSFO 3023 PF |
| Width | 45 cm, 450 mm. |
| Depth | 59 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Weight | 39.5 kg, 41.5 kg. |
| Color | White color |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 212 kWh |
| Water consumption per cycle | 9 liters |
| Number of tableware sets | 10 |
| Annual water consumption | 2520 liters |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 43 dB. Duration of the "eco" program - 240 min. |
| Number of programs | 7 |
| Washing programs | Quick wash, Delicate wash, Intensive wash, Pre-rinse |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Automatic opening | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Additional information | 6TH SENSE Technology |
| Adjustable leg height | Yes |
| Length | 590 mm. |
| Country of manufacture | PL |