- In stock.
Dishwasher W2F HD624X Whirlpool
Dishwasher W2F HD624X Whirlpool



Dishwasher W2F HD624X Whirlpool
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | W2F HD624X |
| Width | 60 cm, 590 mm. |
| Depth | 59 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Weight | 43.1 kg, 49.3 kg. |
| Energy efficiency class | E |
| Water consumption per cycle | 9.5 liters |
| Number of tableware sets | 14 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 44 dB |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | PL |