- In stock.
Dishwasher Gorenje GS541D10W
Dishwasher Gorenje GS541D10W



Dishwasher Gorenje GS541D10W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | GS541D10W |
| Width | 44.8 cm, 485 mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 84.5 cm, 875 mm. |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 9.5 liters |
| Number of tableware sets | 11 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 45 dB |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | No |
| Weight | 44.68 kg. |
| Length | 650 mm. |
| Country of manufacture | CN |