- In stock.
Dishwasher Beko DVS05030W
Dishwasher Beko DVS05030W



Dishwasher Beko DVS05030W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | DVS05030W |
| Width | 44.8 cm, 448 mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Weight | 36 kg, 41.4 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 11.9 liters |
| Number of tableware sets | 10 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | D |
| Drying efficiency class | C |
| Noise level | 49 dB |
| Management | Mechanical |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | No |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | TR |