- In stock.
Built-in cooker hood ESA47300SW Electrolux
Built-in cooker hood ESA47300SW Electrolux
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | ESA47300SW |
| Width | 59.8 cm, 635 mm. |
| Depth | 62.2 cm |
| Height | 85 cm, 894 mm. |
| Weight | 41.38 kg, 42 kg. |
| Color | White color |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 9.9 liters |
| Number of tableware sets | 13 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 46 dB. Duration of the "eco" program - 240 min. |
| Number of programs | 8 |
| Washing programs | Quick wash, Pre-rinse, Auto-program, Eco program, 160 minutes program, 90 minutes program, 60 minutes, Machine Care |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator, End of cycle indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Child safety feature | No |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | No |
| Automatic opening | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Additional information | With the convenient control, you can easily choose the time that suits you, and the device will do the rest. The door that opens automatically at the end of the program cycle will dry your dishes three times better. The program can be delayed for up to 3 hours. It can also be connected to hot water (maximum 60°C) |
| Adjustable leg height | Yes |
| Length | 680 mm. |
| Country of manufacture | PL |