- In stock
Beko BDFN26531X freestanding dishwasher 15 set. D
Beko BDFN26531X freestanding dishwasher 15 set. D
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Upper basket adjustable height levels | 3 |
| Control panel colour | Black |
| Built-in display | Yes |
| Built-in water softener | Yes |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Door colour | Stainless steel |
| Appliance placement | Freestanding |
| Display type | LED |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Tub material | Stainless steel |
| Custom panel-ready | No |
| Control type | Touch |
| Energy consumption per 100 cycles | 86 kWh |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 9.9 L |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per cycle | 0.861 kWh |
| Height | 850 mm |
| Weight | 48.6 kg |
| Installation compartment height (max) | 85 cm |
| Repairability index | 8.6 |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 46 dB |
| Half-load | Yes |
| Number of washing programs | 6 |
| Drying system | Static |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Delayed start timer | Yes |
| Dishwashing programs | Eco 50°C, Express, Auto 45-65°C, Delicate, Intensive 70°C, Quick&Shine |
| Number of place settings | 15 place settings |
| Overflow protection | Yes |
| Delay start (max) | 24 h |
| Number of temperature settings | 5 |
| Cycle time | 245 min |
| Rinse aid indicator | Yes |
| Salt indicator | Yes |
| Child lock | Yes |
| Warnings | The appliance should be connected to an earthed socket outlet., Be careful when moving the unit so as not to perforate the wires., Do not use unsuitable cleaning products that may damage the inside of the dishwasher. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1484555 |