Weather station Sencor SWS 2300 W
Weather station Sencor SWS 2300 W



Weather station Sencor SWS 2300 W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SENCOR, Sencor |
| Model | SWS 2300 W |
| Power source | Battery |
| Battery type | AA battery, AAA |
| Clock | Yes |
| Alarm clock | Yes |
| Measuring temperature at home | -10 - 50°C |
| Outdoor temperature measurement | -40 - 60°C |
| With humidity sensor | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.18 kg. |
| Length | 120 mm. |
| Width | 40 mm. |
| Height | 113 mm. |
| Country of manufacture | CN |