- In stock
Nose hair clipper Philips NT1650/16
Nose hair clipper Philips NT1650/16
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | NT1650/16 |
| Length | 36 mm, 36 mm. |
| Width | 100mm, 100 mm. |
| Height | 190mm, 190 mm. |
| Color | Black color |
| Power source | Battery |
| Batteries used | AA |
| Number of batteries required | 1 |
| Batteries included | Yes |
| Number of length settings | 1 |
| Number of nozzles | 1 |
| Can be washed with water | Yes |
| Charging level indicator | No |
| Low battery indicator | No |
| With case | No |
| Tip type | Nose hair trimmer, Ear hair trimmer |
| Included | 1 x AA battery, nose and ear hair trimmer. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Stainless steel blades. Safety system. 100% comfort, no hair pulling |
| Weight | 0.179 kg. |
| Country of manufacture | CN |