Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Compact design with LED lighting and adjustable light intensity. Includes a 5x magnifying mirror and USB-C charging.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Cosmetic Mirror |
| Model | Human HS-PM01 |
| Color | Pink |
| Management | Touch screen |
Specifications | |
| Dimensions | 99 × 99 × 23 mm (W × H × D) |
| Weight | 143 g |
| Battery Capacity | 600mAh |
| Charging Port | USB-C |
Technical Data | |
| Magnification | 5x |
| Light Intensity Adjustment | Yes |
| Color Temperature Options | Warm, Cold, Neutral |
| Angle Adjustment | Up to 160º |
Additional Information | |
| LED Indicator | Yes |
| Closure Type | Magnetic |