Shaver WAHL Travel Shaver Gold Edition 07057-016
Shaver WAHL Travel Shaver Gold Edition 07057-016







Shaver WAHL Travel Shaver Gold Edition 07057-016
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Operating time | 45 min |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Mains power | Yes |
| Power consumption (max) | 3 W |
| AC input voltage | 220-230 V |
| Charging time | 8 h |
| Rechargeable | Yes |
| Power source | AC/Battery |
| Weight | 295 g |
| Width | 100 mm |
| Height | 18 mm |
| Depth | 46 mm |
| Trimmer | Yes |
| Shaver system | Foil shaver |
| Additional cutting film | Y |
| Pouch | Yes |
| Manual | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Power cord included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Additional cutting head | Y |
| Charging indicator | Yes |