Philips Norelco OneBlade OneBlade 360 QP2724/23 Face
Philips Norelco OneBlade OneBlade 360 QP2724/23 Face
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Adjustable cutting length | Yes |
| Product colour | Grey, Lime |
| Wet & Dry | Yes |
| Trimmer | Yes |
| Number of shaver heads/blades | 1 |
| Shaving head replacement(s) model | QP210, QP220, QP230, QP610, QP620, QP410, QP420 |
| Shaver system | Foil shaver |
| Washable | Yes |
| Shaving time | 45 min |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Operating time | 45 min |
| Power consumption (max) | 0.5 W |
| Battery voltage | 5 V |
| Power source | Battery |
| Charging time | 8 h |
| Rechargeable | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Weight | 141.8 g |
| Width | 100 mm |
| Height | 200 mm |
| Depth | 37 mm |
| Attachment combs | Beard |
| Protection cap | Yes |
| Power cord included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |