- In stock.
Multifunctional body and face shaver Braun AIO7580
Multifunctional body and face shaver Braun AIO7580
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BROWN, Brown |
| Model | AIO7580 |
| Length | 41mm, 160 mm. |
| Width | 42mm, 80 mm. |
| Height | 156mm, 252 mm. |
| Clipper width | 40mm |
| Color | Blue color |
| Power source | Battery |
| Battery type | Li-ion |
| Charging time | 90 min. Operating time on full charge, up to 120 min. |
| Number of length settings | 14 |
| Number of nozzles | 12 |
| Length setting range | 0.5 - 21mm |
| Can be washed with water | No |
| Charging level indicator | Yes |
| Low battery indicator | Yes |
| With case | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.754 kg. |
| Country of manufacture | CN |