Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
XIAOMI GROOMING KIT PRO BLACK has a stainless steel body, LED indicators and a built-in rechargeable battery with a capacity of 800 mAh. It includes a precision trimmer with a size of 0.5 mm, as well as a travel case and a cleaning brush.
Design | |
|---|---|
| Housing material | Stainless steel |
| Product color | Black |
| LED indicators | Yes |
Power | |
| AC voltage | 100 - 240V |
| AC frequency | 50 - 60 Hz |
| Power source | AC/Battery |
| Power | 3W |
| Charging time | 2 hours |
| Operating time | 90 minutes |
Battery | |
| Battery type | Integrated lithium-ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 800mAh |
Operation | |
| Precision cutting tool | Yes |
| Precision trimmer size | 0.5mm |
Package contents | |
| Travel case | Yes |
| Cleaning brush | Yes |